+48 785 038 986 biuro@nordicsolution.pl

Opatentowana technologia  wykorzystuje zaawansowaną technologię sterylizacji powietrza, w tym światło UVC i filtry HEPA . Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób Rensair jest skuteczny w walce z COVID-19, musimy zrozumieć wirusa i raporty naukowe na temat technologii, które okazały się skuteczne w powstrzymaniu  rozprzestrzenianie się wirusa,

Koronawirus to ogólne określenie rodziny szczepów wirusów wywołujących choroby, takie jak MERS i SARS oraz „nowy” szczep SARS-CoV-2, który powoduje chorobę COVID-19.

Chociaż szczepy koronawirusa zakażały ludzi od lat sześćdziesiątych XX wieku, dr Thomas J. Walsh, M.D., Ph.D. i lek. med. Vidmantas Petraitis, eksperci ds. chorób zakaźnych z Laboratorium Badań Zakaźnych Chorób Zakaźnych, Weill Cornell Medicine, Cornell University, twierdzą, że COVID-19 jest szczególnie kłopotliwy ze względu na „wysoki wskaźnik wtórnych zakażeń, szybkie rozprzestrzenianie się (szybsze niż MERS lub SARS) ) i śmiertelność (2-3%). ”

Filtry HEPA

Na początku przyjrzyjmy się, jak filtry HEPA skutecznie usuwają koronawirusa z powietrza. Tim Heffernan poruszył ten problem w swoim artykule dla The New York Times z lipca 2020 r., Czy oczyszczacze powietrza HEPA mogą uchwycić koronawirusa? Heffernan wyjaśnia, że wirus wywołujący COVID-19 ma średnicę około 0,125 mikrona, co w przybliżeniu mieści się w zakresie wielkości cząstek, które filtry HEPA wychwytują z niezwykłą skutecznością. „Wiele mediów błędnie stwierdziło, że filtry HEPA nie filtrują poniżej 0,3 mikrona i dlatego nie mogą wychwytywać unoszących się w powietrzu koronawirusów. To źle – mówi.

Umieszcza również to badanie NASA dotyczące filtracji HEPA i zamieszczony w nich wykres (patrz poniżej), które, jak mówi, „dobrze wyjaśnia, dlaczego filtry HEPA są w rzeczywistości najbardziej wydajne – prawie 100% przy 0,01 mikrona – w wychwytywaniu ultradrobnych cząstek poniżej 0,3 mikrona standardu testu HEPA ”Macintosh HD:Users:jeansheff:Desktop:image-5.png

Filtry HEPA firmy Engineering360  to, potwierdzając, że filtry HEPA są specjalnie „zaprojektowane, aby wychwytywać ogromną większość bardzo małych cząstek stałych ze strumienia powietrza”.

Technologia oczyszczacza powietrza Rensiar została szeroko przetestowana przez zewnętrzne laboratoria, w tym Eurofins i Norconsult. Zawiera filtr HEPA 13 i 99,97% skuteczny w usuwaniu unoszących się w powietrzu cząstek, w tym wirusów.

Z tego możemy wywnioskować, że filtr HEPA  zastosowany w sterylizatorze powietrza 250AP zatrzymuje przenoszone w powietrzu patogeny SARS-CoV-2.

Lampy UV-C

Po zatrzymaniu patogenów przez filtry HEPA-13 kolej na światła UV-C, które są  kolejnym kluczowym składnikiem opatentowanej technologii oczyszczania powietrza. Walsh i Petraitis w swoim raporcie z marca 2020 r.  o wrażliwości na koronawirusa COVID-19 wyjaśniają, że wirusy są cząsteczkami DNA, których nie można leczyć antybiotykami i wymagają szczepionki. Jednak wyjaśniają, że światło ultrafioletowe może zniszczyć DNA wirusów. „Wirus SARS-CoV-2 nie został jeszcze specjalnie przetestowany pod kątem wrażliwości na promieniowanie ultrafioletowe, ale wiele innych testów na pokrewnych koronawirusach, w tym koronawirusie SARS, wykazało, że są wysoce podatne na inaktywację w ultrafiolecie. ”

Badanie przeprowadzone we wrześniu 2020 r. Przez Henry Ford Health System, wykazujące, że światło UV-C jest skuteczne w zabijaniu COVID-19 na N95, potwierdziło od tego czasu skuteczność światła UV-C w zabijaniu koronawirusa. Badacze wykazali tutaj, że respiratory N95 skażone COVID-19 można skutecznie i bezpiecznie odkazić za pomocą światła UV-C.

Ważne jest wiedzieć, że ważną rolę odgrywa również dawka światła UV-C, na które narażony jest wirus. W poniższej tabeli podsumowano wyniki badań przeprowadzonych na koronawirusach pod wpływem światła ultrafioletowego, w każdym przypadku wskazując konkretne gatunki. Wartość D90 wskazuje dawkę ultrafioletu potrzebną do 90% inaktywacji. Chociaż istnieje szeroki zakres zmienności wartości D90, jest to typowe dla badań laboratoryjnych wrażliwości na promieniowanie ultrafioletowe. Zakres wartości D90 dla koronawirusów to 7-241 J / m2, z czego średnio 67 J / m2, powinien odpowiednio odzwierciedlać wrażliwość wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) na promieniowanie ultrafioletowe.

Na podstawie tych badań możemy oszacować, że cząsteczki SARS-CoV-2 wychwycone wewnątrz 250AP przez filtr HEPA , którego powierzchnia filtra jest stale oświetlana światłem UV-C, giną w 4-6 sekund.

Możemy zatem stwierdzić, że światło  UVC w sterylizatorze 250AP inaktywuje patogeny wychwycone przez  250AP, a zatem urządzenie jest skuteczne w usuwaniu unoszącego się w powietrzu SARS-CoV-2 (COVID-19).

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak sterylizator 250AP może pomóc Twojej firmie.